Гурткова діяльність на кафедрі відбувається за двома напрямками. Перший полягає у залученні студентів до виконання держбюджетних та ініціативних тем НДР. Починаючи з 2004 року, на кафедрі постійно працює група з 5-10 студентів, які активно беруть участь у виконанні експериментів. Щорічно на Міжнародному конгресі студентів і молодих вчених гуртківці кафедри представляють 3-5 робіт. Зокрема Кучабський Степан за розробку пристрою зовнішньої фіксації каркасу грудної клітки при флотуючих переломах ребер та методики його постановки у 2019 році посів ІІІ місце у секції «Експериментальна медицина».

Основним напрямком гурткової діяльності кафедри є вдосконалення професійної майстерності студентів з екстреної медичної допомоги.

Цей напрямок був започаткований у 2003 році, коли студенти ІІ курсу медичного факультету були залучені до розгортання основних структурних компонентів медичної роти механізованої бригади. Вони детально вивчили будову, оснащення та функціональне призначення закріплених за ними підрозділів. Студенти вперше брали участь у випробування експериментального взірця санітарного БТР, неодноразово брали участь у показових навчаннях під час Всеукраїнських науково-практичних конференцій з міжнародною участю. Усі студенти були відзначені ректором університету персональними подяками.

Випробування експериментального взірця санітарного БТР (2003 рік).

У 2006 році на кафедрі вперше розпочалася робота з поглиблення знань студентів–гуртківців з питань екстреної медичної допомоги, який триває до сьогоднішнього часу. У 2007 році група студентів взяла участь V Міжнародному зимовому чемпіонату бригад ЕМД у м Бельсько-Бяла (Республіка Польща) й стала кращою закордонною командою.

Участь у V Міжнародному зимовому чемпіонату бригад ЕМД у м Бельсько-Бяла (Республіка Польща) (2006 рік).

Студенти удостоєні фотографуванням біля Державного Прапора України (2006 рік).

У 2008 році студенти-гуртківці на цьому ж конкурсі стали другими в номінації краща закордонна команда.

Студенти-гуртківці на цьому ж конкурсі стали другими в номінації краща закордонна команда (2008 рік).

З 2015 року гуртківці кафедри започаткували Молодіжний осередок Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» (ВРР), який займається вдосконаленням знань і практичних навичок з екстреної медичної допомоги і підготовкою студентської молоді та громадян з домедичної допомоги. До його складу щорічно входить 8-12 студентів, які для вступу повинні пройти спеціальний вишкіл й успішно скласти іспити з домедичної допомоги та стати інструктором ВРР.

Члени Молодіжного осередку крім освітньої діяльності беруть активну участь в організації майстер-класів та показових навчань під час студентських науково-практичних конференцій та конгресів, беруть участь у медичному забезпеченні спортивних чемпіонатів університету та масових заходів у Тернополі та інших областей, таких як фестиваль «Файне місто», «Бандерштат», теренова гра «Січ: сила і честь», забіг «Зелена миля», Ternopil Half Marathon та ін.

Підготовка команди студентів до олімпіади з симуляційної медицини у Любліні, де вона посіла I місце (2017 рік).

У 2016-2018 роках команда молодіжки брала участь у І Міжнародному зимовому конкурсі бригад ЕМД України з міжнародною участю (Тисовець Львівської обл.), де увійшли в першу десятку команд. Під час VI (Харків) і VII (Суми) Міжнародних літніх конкурсах бригад ЕМД України з міжнародною участю наші студенти-гуртківців вибороли першість серед студентських команд. А під час 10 Міжнародного зимового чемпіонату бригад ЕМД в м. Бельсько-Бяла наші студенти посіли ІІ місце в номінації «Краща закордонна команда».

II місце серед закордонних команд під час XIII Міжнародного зимового чемпіонату бригад ЕМД у м.Бельсько Бяла (Республіка Польща) (2018 рік)

З 2018 року зі становленням Центру симуляційного начання розпочався новий напрямок підготовки студентів-гуртківців. Це надання екстреної медичної допомоги у відділенні невідкладної допомоги «Emergency Department». У цьому ж році студенти-гуртківці випробували свої сили під час студентської олімпіади з симуляційної медицини у м. Люблін (Республіка Польща). Вони стали справжнім відкриттям для іноземців, оскільки виступили досить гідно. І вже через рік у 2019 році посіли ІІІ місце.

Мить перемоги.

III місце під час олімпіади з симуляційної медицини у м.Люблін (Республіка Польща) (2018 рік).

З ініціативи молодіжки в університету в 2016 році започаткований студентський конкурс з домедичної допомоги «Знай! Вмій! Врятуй!», який з 2018 року переріс у Міжнародну олімпіаду з стимуляційної медицини ТernоpilSimOlymp, яка традиційно проводиться на базі НОК «Червона калина».

На сьогодні члени молодіжки – активні помічники під час організації міжнародного літнього і зимового чемпіонатів бригад ЕМД, який відбувається в Україні (2020 рік).

На студентському гуртку вивчали послідовність надання ЕМД допомоги постраждалому на догоспітальному етапі, під час транспортування в автомобілі ЕМД та на ранньому госпітальному етапі. (2021 рік).