Головна мета заходу - повернення ветеранів на спортивні майданчики. (2024 рік)


     Доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ Віктор Шацький разом зі студентами другого курсу медичного факультету Юлією Ковальчук, Анною Липов'як (ММ-229), Денисом Демихом (ММ-227)  та асистентом кафедри екстреної та симуляційної медицини Нестором Трачем спільно зі студентками-парамедикинями Єлизаветою Вільчинською, Марією Климів та Віталіною Сулимою (Пбв-332) 28 вересня 2024 взяли участь у масштабній події, яка обʼєднала цивільних і ветеранів у спільну спортивну команду.

        «IRON EGGS 2.0» цього року відбувся у мальовничих Заліщиках у Верхньому парку на березі Дністра.

     Такі заходи нагадують простим людям про справжній подвиг наших військових, допомагають соціальній адаптації ветеранів, їхній  інтеграції в мирне життя, забезпечують нові джерела підтримки та мотивації. Спільні тренування зміцнюють командний дух, об’єднують учасників і дозволяють спільно ставити нові цілі.

     Викладачі та студенти університету проводили майстер-класи для усіх охочих, вчили учасників заходу правильній базовій підтримці життєдіяльності та методів зупинки критичних кровотеч.

 Спільні тренування «IRON EGGS 2.0» студентів другого курсу медичного факультету зі студентками-парамедикинями, який відбувся у мальовничих Заліщиках у Верхньому парку на березі Дністра. (2024 рік).

      Об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ)  - СТАРТУВАВ (2024 рік)

Викладач - екзаменатор доцент Ольга Сван в процесі прийняття навичок студентів факультету по роботі з іноземними студентами , 6 курс, весняний набір.  (2024 рік)

   Колектив кафедри приймав участь  у  акції «1 мільйон дерев життя»

       Напередодні Великодня Почесний консул Угорщини в Тернополі Тетяна Чубак і водночас регіональний представник благодійної організації «Благодійний фонд «Озеленення України» підписала з ректором Тернопільського національного медичного університету, професором Михайлом Кордою Меморандум про співпрацю в реалізації глобальної екоініціативи «Greening of the Planet» («Озеленення планети»).

    20 квітня 2023 року в рамках цього проекту спільними зусиллями було посаджено у внутрішньому дворику адміністративного корпусу ТНМУ сакури, магнолії, гортензії та виноград «Вічі». Це відбулося з метою реалізації акції «1 мільйон дерев життя». До заходу активно долучилися студенти різних курсів медичного факультету. 20 квітня 2023 року в рамках цього проекту спільними зусиллями було посаджено у внутрішньому дворику адміністративного корпусу ТНМУ сакури, магнолії, гортензії та виноград «Вічі». Це відбулося з метою реалізації акції «1 мільйон дерев життя». До заходу активно долучилися студенти різних курсів медичного факультету.

      ТНМУ висловлює подяку Почесному консулу Угорщини в Тернополі і регіональному представнику благодійної організації «Благодійний фонд «Озеленення України» Тетяні Чубак за чудову ініціативу і до складення всіх зусиль для того, щоб наша планета стала ще зеленішою.

Участь викладачів кафедри в акції  акції «1 мільйон дерев життя» (2023 рік)

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З ФАХІВЦЯМИ ВИБУХОТЕХНІЧНОЇ СЛУЖБИ ГУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ (2023 рік)

     05.04.2023 року в рамках навчального збору зі студентами 6 курсу медичного факультету, які завершують навчання за програмою підготовки офіцерів запасу було проведено практичне заняття з фахівцями вибухотехнічної служби Головного управління Національні поліції в Тернопільській області. 

Метою даного заняття було ознайомлення студентів з тактико-технічною характеристикою мінно-вибухових пристроїв, які сьогодні широко використовуються російським агресором на території України.   (2023 рік)

     Працівники поліції продемонстрували зразки озброєння (протипіхотні та танкові  міни, гранати, розтяжки. тощо), а також роз’яснили правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Васьків І.Я. – начальник відділу вибухотехнічної служби ГУ Національної поліції в Тернопільській області. (2023 рік.)

Ярошенко В.М. – заступник начальника відділу вибухотехнічної служби ГУ Національної поліції в Тернопільській області. (2023 рік)

Під час заняття  студенти мали можливість не тільки послухати а й побачити зразки вибухових пристроїв (2023 рік)

       Проведення занять за участю практичних фахівців вибухотехнічної служби є вкрай важливим компонентом освітнього процесу в підготовці офіцера запасу.

      Об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ)  - СТАРТУВАВ (2023 рік)

        Об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ) ( від англ. Objective Structured Clinical Examination (OSCE) – це сучасний метод оцінювання практичних знань та вмінь, що призначений для перевірки набуття клінічної майстерності та компетентності, які неможливо оцінити традиційними формами іспитів. Кожна станція оцінює одну або декілька клінічних компетентностей (наприклад, навички розпитування пацієнта, комунікативні навички, навички фізикального обстеження тощо). Проведення екзамену в такому форматі передбачає стандартизований підхід, зокрема, залучення стандартизованих пацієнтів, застосування стандартизованих інструментів оцінки та стандартизовану логістику екзаменаційного дня. 

Викладач - екзаменатор доцент Ольга Сван в процесі прийняття навичок студентів факультету по роботі з іноземними студентами дистанційної форми навчання

(2023 рік)

  Проведення занять з відпрацювання практичних навичок з Домедичної допомоги. (2022 рік)

Студенти удосконалюють навички з Домедичної допомоги.  (2022 рік)

Викладач доцент  Віктор Шацький демонструє студентам нову маніпуляцію. (2022 рік)

Студенти відпрацьовують застосування назофарингіальної трубки на манекені.  (2022 рік)

     Складання об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ).  (2021 рік)

     Після перерви на дистанційне навчання у зв’язку з пандемією COVID-19, студенти Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського повернулися до навчання і, зокрема, відпрацювання практичних навичок в симуляційному центрі. Тож наприкінці семестру (16 грудня 2021 року) студенти-медики 3 курсу Факультету іноземних студентів весняного набору були запрошені у Міжкафедральний навчально-тренінговий центр TESIMED для складання об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ). За допомогою ОСКІ оцінюються вміння комунікувати, виконувати певні медичні маніпуляції, базові практичні (мануальні) навички – техніка виконання фізикального обстеження; ускладнені практичні (мануальні) навички – фізикальне обстеження з метою ідентифікації та інтерпретації патологічних змін (симптомів і синдромів); когнітивні навички тощо.

    Після реєстрації та інструктажу, студенти приступають до виконання практичних завдань послідовно на 12 різних станціях, які охоплюють ті практичні навички, які були передбачені для оволодіння навчальною програмою певного курсу. 

       Саме 12 станція закріплена за кафедрою медицини катастроф та військової медицини для здачі навички BLS.

Студенти під час реєстрації та інструктажу  (2021 рік)

Викладач-екзаменатор доцент Ольга Сван в процесі прийняття навичок іноземної студентки. (2021 рік)

Студенти очікують на початок іспиту  (2021 рік)

Людина жива, допоки живе пам’ять про неї. (2021 рік)

Людина жива, допоки живе пам’ять про неї.

Сьогодні, 6 грудня, коли ми вітаємо військових з Днем Збройних Сил України, коли згадуємо воїнів, які боронили і досі оберігають кордони нашої країни, які платять своїм спокоєм, кар’єрним ростом та щастям у родинному колі, які поклали своє життя задля того, щоб ми з вами вільно ходили вулицями наших українських міст, хочемо окремо згадати про військових медиків, які там, на передовій щодня роблять свій маленький Великий подвиг – рятують життя військових та мирного населення. В списках тих, хто загинув на цій війні військовим медикам відведене окреме чільне місце. І ми не в праві забувати про це…

І саме сьогодні, в День Збройних Сил України викладачі Кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського національного медичного університету провели символічний захід – ми відкрили своєрідну Дошку пам’яті – пам’яті загиблих військових медиків. Щоб пам’ятали ми, щоб мали гідний приклад для наслідування наступні покоління медиків.

Пам’ятаймо!

Пам'ятаємо.........  6 грудня 2021  року. (2021 рік)

Провели спільне засідання Колегії Міністерства охорони здоров'я та Ради ректорів вищих медичних навчальних закладів у Тернополі. (2021 рік)

Фінал Європейського он-лайн чемпіонату з симуляційної екстреної медицини у Парижі (2021 рік)

Асистенти  Надія Пасяка та Віктор Шацький  під час проведення онлайн занять  з вітчизняними студентами (2020 рік)

Асистент Богдана Перевізник  та доцент Ольга Сван під час проведення онлайн заняття  з іноземними студентами (2020 рік)

Студенти 4 курсу проходять навчання з комплексного практичного заняття первинно-військової професійної підготовки (2020 рік)

Привітання проректора з лікувальної роботи на прийнятті військової присяги (2019 рік)

Загальне фото студентів та викладачів кафедри після прийняття військової присяги (2019 рік)

Привітання ректора на прийняті військової присяги (2018 рік)

Вітальна промова заступника завідувача кафедри Ігора Гарасиміва (2017 рік)

Загальне фото студентів та батьків після прийняття військової присяги (2017 рік)

Команда - переможець у Галицьких медичних раллі (2016 рік)

Участь завідувача кафедри професора Арсена Гудими у Польсько-Українській конференції (2015 рік)

 Поїздка асистента кафедри Віктора Шацького до Естонії  (2014 рік)