Правила прийому
Правила прийому
громадян України для проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу у Тернопільському національному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України у 2024 році
Тернопільський національний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України (далі – Університет) надає освітні послуги з військової підготовки громадян України (далі – громадяни) за програмою підготовки офіцерів запасу (далі – військова підготовка) на підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року № 48 (зі змінами).
Правила прийому розроблені відповідно до Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби затвердженої наказом Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 29 червня 2016 року №322/631/709 (далі – Інструкція-709). Правила прийому набирають чинності в день офіційної публікації і набрання чинності Порядком прийому.
І. Загальні положення
1.Університет оголошує набір громадян, які мають або отримують вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби за військово-обліковими спеціальностями в межах плану набору, визначеного наказом Міністра оборони України від 15.07.2024 № 118 ДСК 2024 рік (додаток 1).
2. Громадяни України, які мають статус військовослужбовця, на кафедру не приймаються.
3. Зарахування громадян для проходження військової підготовки в Університеті здійснюється за результатами конкурсного відбору та медичного огляду військово-лікарськими комісіями (далі – ВЛК), що проводяться у порядку, встановленому Інструкцією-709 і цими Правилами.
4. Організацію конкурсного відбору громадян для проходження військової підготовки здійснює відбіркова комісія Університету (далі – відбіркова комісія), склад та повноваження якої визначаються наказом ректора Університету.
Усі питання, пов’язані з прийомом громадян для проходження військової підготовки в Університеті, вирішуються відбірковою комісією на її засіданнях.
Рішення відбіркової комісії оформлюються протоколом та оприлюднюються з дотриманням вимог, що встановлені законодавством України та цими Правилами.
ІІ. Вимоги до громадян для проходження військової підготовки
1. До Університету для проходження військової підготовки приймаються громадяни, які постійно проживають на території України, мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра за спеціальністю, що відповідає військово-обліковій спеціальності, та придатні до військової служби за станом здоров’я і морально-діловими якостями.
ІІІ. Фінансування військової підготовки громадян
1. Громадяни проходять військову підготовку в Університеті за рахунок коштів фізичних осіб, які сплачуються відповідно до укладених контрактів про військову підготовку. Контракт про військову підготовку громадян укладається у порядку та за зразком, встановленими Інструкцією-709.
2. Вартість навчання за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби затверджується ректором Університету за погодженням з Департаментом військової освіти та науки Міністерства оборони України і згідно Наказу від «___» ______ 2024 року № ____ за весь період навчання складає:
- для ВОС Лікувальна справа в наземних військах, в авіації та на кораблях (помічник лікаря) 27500,00 грн
Вартість навчання може змінюватися на індекс інфляції.
Оплата послуг за навчання проводиться громадянином повністю одноразово або частками (по семестрах) шляхом сплати коштів на спеціальний реєстраційний рахунок Університету.
IV. Строки прийому заяв і документів, медичного огляду, конкурсного відбору та зарахування громадян на навчання
4.1. Прийом заяв і документів, медичний огляд, конкурсний відбір та зарахування громадян для проходження військової підготовки проводиться в такі строки:
ВОС «Лікувальна справа в наземних військах,
в авіації та на кораблях (помічник лікаря) (помічник лікаря)
Прийом заяв і документів та видача громадянам
направлень для проходження медичного огляду 19.07.-30.08.2024 р.
Проходження громадянами медичного огляду до 30.08.2024 р.
Проведення конкурсного відбору 03-5.09.2024 р.
Формування та оприлюднення рейтингового
списку громадян, рекомендованих до зарахування 06.09.2024 р.
Зарахування на проходження військової
підготовки громадян 27.09.2024 р.
Укладання контрактів про військову
підготовку громадян до 11.10.2024 р.
Початок навчання на кафедрі у відповідності з розкладом занять
4.2. Списки громадян, які допущені до участі у конкурсному відборі, та розклад заходів, передбачених конкурсним відбором, доводяться до зацікавлених осіб шляхом розміщення на інформаційних стендах і веб-сторінці Університету.
V. Порядок прийому заяв і документів, медичного огляду та допуску громадян до участі в конкурсному відборі
1. Громадяни із числа здобувачів вищої освіти, які виявили бажання проходити військову підготовку в Університеті, подають заяву на ім’я декана факультету закладу вищої освіти, у якому вони здобувають вищу освіту (додаток 2).
Громадяни із числа осіб, які мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра подають заяву на ім’я голови відбіркової комісії Університету (додаток 3).
2. У заяві громадянин зазначає:
прізвище, ім’я та по батькові;
номер навчальної групи, назву факультету та закладу вищої освіти, у якому здобуває вищу освіту, форму навчання – очна (денна);
інформацію про здобутий або той, що здобувається ступінь вищої освіти, галузь знань, спеціальність;
інформацію про проходження військової служби;
мотивацію щодо проходження військової підготовки та зобов’язання про виконання вимог, що ставляться до громадян під час проходження військової підготовки.
До заяви також додається:
- ксерокопію військово-облікового документу (для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці; для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного; для резервістів — військовий квиток);
- ксерокопію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- ксерокопію паспорта громадянина України (стор. 1, 2, 3, 11- старого зразка) або (ID-картки) та витяг з єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
- ксерокопію документа про вищу освіту та додатка до нього (для осіб, які мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра);
- ксерококопію сертифікату лікаря-спеціаліста (для осіб, які мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра);
Затверджені ректором закладу вищої освіти списки громадян України, їх заяви та узагальнені відомості про підсумки складання здобувачами вищої освіти екзаменів за попередні курси навчання направляються для розгляду до відбіркової комісії.
Здобувачі вищої освіти, які мають академічні заборгованості, до списку не включаються.
Після отримання заяв і документів, визначених пунктами 1, 2 цього розділу, Університет видає громадянам направлення для проходження медичного огляду.
Громадяни із числа осіб чоловічої статі проходять медичний огляд ВЛК у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку (реєстрації), жіночої статі – за місцем проживання (навчання).
3. На підставі узагальнення отриманих списків здобувачів вищої освіти, заяв і документів, висновків ВЛК відбіркова комісія допускає громадян до участі в конкурсному відборі та розподіляє їх на групи з урахуванням відповідності спеціальностей, які вони мають або здобувають у закладах вищої освіти, військово-обліковим спеціальностям.
Громадяни, які за результатами медичного огляду визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я або подали документи, що не відповідають вимогам цих Правил, до участі в конкурсному відборі не допускаються.
VI. Порядок проведення конкурсного відбору громадян
1. Конкурсний відбір громадян для проходження військової підготовки в Університеті включає:
- оцінку рівня успішності навчання;
- професійний психологічний відбір;
- оцінку засвоєння громадянами програми допризовної підготовки;
- оцінку рівня фізичної підготовки громадян.
2. Рівень успішності навчання здобувача вищої освіти оцінюється в балах за результатами складання ним підсумкового семестрового контролю у закладі вищої освіти, що передує початку військової підготовки, та визначається як середнє арифметичне значення всіх отриманих здобувачем вищої освіти оцінок, переведених у 100-бальну шкалу.
Рівень результатів завершення навчання громадян, які вже мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, оцінюється в балах і визначається як середнє арифметичне значення всіх отриманих громадянином оцінок із додатка до документа про вищу освіту, переведених у 100-бальну шкалу.
Переведення у 100-бальну шкалу здійснюється відповідно до системи переведення оцінок з навчальних дисциплін у 100-бальну шкалу (додаток 4).
3. Професійний психологічний відбір громадян здійснюється відповідно до Інструкції з організації та проведення професійного психологічного відбору кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністра оборони України від 09 липня 2009 року № 355, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2009 року за № 893/16909.
За результатами проходження професійного психологічного відбору громадянин оцінюється так: “пройшов професійний психологічний відбір” або “не пройшов професійний психологічний відбір”.
Громадяни, які не пройшли професійний психологічний відбір, не допускаються до участі в конкурсному відборі.
4. Рівень знань з допризовної підготовки визначається відбірковою комісією шляхом тестування громадян України, яке складається з 5 завдань у письмовій формі та 5 завдань з практичного виконання нормативів (прийомів).
Кількість балів за кожне завдання тестування складає – 10 балів, максимальна кількість – 50 балів. Громадяни, які під час тестування набрали менше 50 % (менше 25 балів) максимальної кількості балів, виключаються зі списків кандидатів на зарахування для проходження військової підготовки.
Перелік завдань та критерії оцінювання громадян розробляються відбірковою комісією в обсязі програми предмету “Захист України” для закладів загальної середньої освіти та затверджуються головою відбіркової комісії (додаток 5).
5. Перевірка рівня фізичної підготовленості кандидатів для проходження військової підготовки проводиться після проведення медичного огляду.
Рівень фізичної підготовленості кандидатів на навчання перевіряється і оцінюється відповідно до Інструкції з фізичної підготовки в системі Міністерства оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 05 серпня 2021 року № 225, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 жовтня 2021 року за № 1289/36911.
Під час проходження вступних випробувань перевірка фізичної підготовленості кандидатів на навчання проводиться за результатами виконання трьох вправ. Усі вправи виконуються протягом одного дня в такій послідовності: спочатку вправи на швидкість, потім силові вправи, далі – вправи на витривалість (додаток 6):
- для осіб чоловічої статі – біг на 100 м, підтягування на перекладині, біг на 1000 м;
- для осіб жіночої статі – біг на 100 м, комплексна силова вправа, біг на 1000 м.
Для виконання фізичних вправ дається одна спроба. Повторне виконання фізичних вправ з метою покращення результату не дозволяється.
Рівень фізичної підготовленості громадян оцінюється як “зараховано” або “не зараховано”. Рівень фізичної підготовленості оцінюється як “незараховано”, якщо отримана хоча б одна оцінка “незадовільно” за виконання фізичних вправ або одна із вправ не виконувалась без поважних причин.
У разі отримання оцінки “незараховано” громадянин виключається зі списків кандидатів на зарахування для проходження військової підготовки. Рішення відбіркової комісії щодо такого громадянина оформлюється окремим протоколом.
6. Результати конкурсного відбору громадян та висновки ВЛК щодо їх придатності до військової служби за станом здоров’я вказуються у відповідних графах відомості проведення конкурсного відбору громадян України для проходження військової підготовки в Університеті за військово-обліковими спеціальностями (додаток 7).
7. Апеляції громадян за результатами конкурсного відбору розглядає апеляційна комісія, склад та порядок роботи якої затверджуються наказом ректора Університету.
Порядок роботи апеляційної комісії оприлюднюються до початку конкурсного відбору шляхом розміщення на інформаційних стендах Університету.
Апеляція громадянина за результатами випробувань повинна подаватися в день проведення усного випробування, а з письмового випробування – не пізніше наступного робочого дня після оголошення оцінки.
Додаткове опитування громадян під час розгляду апеляції не допускається.
8. Загальна кількість балів, отримана громадянином за результатами випробувань, з урахуванням результатів професійного психологічного відбору, рівня фізичної підготовки та медичного огляду, складає рейтинг кандидата для проходження військової підготовки.
VIІ. Формування рейтингового списку та зарахування громадян
1. Відбіркова комісія на підставі рейтингів кандидатів для проходження військової підготовки за кожною військово-обліковою спеціальністю складає окремий рейтинговий список.
Рейтинговий список впорядковується:
- з урахуванням права на зарахування поза конкурсом;
- за загальною кількістю балів від більшої до меншої;
- при однаковій загальній кількості балів з урахуванням права на першочергове зарахування за черговістю, визначеною пунктом 3 цього розділу.
У рейтинговому списку зазначаються:
прізвище, ім’я, та по батькові кандидата для проходження військової підготовки;
підстави для зарахування поза конкурсом або першочергового зарахування;
загальна кількість балів.
Рейтингові списки оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах Університету з дотриманням вимог, що встановлені актами законодавства України.
2. Зараховуються поза конкурсом для проходження військової підготовки громадяни, які мають статус учасника бойових дій, що підтверджується відповідними документами.
3. Право на першочергове зарахування для проходження військової підготовки мають громадяни, які:
- відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” належать до членів сімей ветеранів війни, учасників бойових дій;
- відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” мають таке право при вступі до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
- мають вищий бал з допризовної підготовки.
4. Відбіркова комісія на підставі рейтингових списків за кожною військово-обліковою спеціальністю приймає рішення про надання громадянам рекомендацій до зарахування, яке здійснюється наказом ректора Університету.
5. Протягом двох тижнів з дня зарахування між громадянином, якого зараховано для проходження військової підготовки, та ректором Університету укладається контракт про військову підготовку громадянина.
Для проведення військової підготовки здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти, що не мають військового навчального підрозділу, також укладається договір про організацію військової підготовки здобувачів вищої освіти за програмою підготовки офіцерів запасу.
6. Громадянин, який не підписав контракт протягом часу, зазначеного у пункті 5 цього розділу, відраховується зі складу осіб, зарахованих для проходження військової підготовки.
На вакантні місця, що виникли у зв’язку з обставинами, зазначеними у цьому пункті або за інших поважних причин, може проводитися додаткове зарахування осіб, які є наступними у рейтинговому списку вступників.
7. Матеріали проведення конкурсного відбору громадян зберігаються в Університеті до завершення ними військової підготовки.
Роботи громадян, які не зараховані для проходження військової підготовки, зберігаються протягом одного року.
Завідувач кафедри
медицини катастроф та військової медицини Віктор ЛОТОЦЬКИЙ
Начальник юридичного відділу Тарас БОРИС
Додаток 1
до Правил прийому громадян України
для проходження військової підготовки
за програмою підготовки офіцерів запасу
в Тернопільському національному медичному університеті
імені І.Я.Горбачевському у 2024 році
(пункт 1 розділу І)
Перелік
військово-облікових спеціальностей, за якими оголошується конкурсний відбір громадян для проходження військової підготовки, обсяг та відповідність спеціальностей вищої освіти, які мають або здобувають громадяни, військово-обліковим спеціальностям
901010
Лікувальна справа в
наземних військах, в авіації
та на кораблях (помічник лікаря) 100 222 Медицина